TLUMOČENÍ

Tlumočnické služby mezi nejrůznějšími jazyky

U nás v QA Czech děláme víc, než jen překlady. Nabízíme také tlumočnické služby. Když přijde na tlumočení, není myslitelná následná oprava nebo vylepšení překladu. Pracujeme se zkušenými profesionály, kteří zajistí, že vaše zpráva bude předána správně, ať už je v libovolném z našich jazyků.

Konsekutivní tlumočení (po částech)

Konsekutivní tlumočení je nejčastěji užívanou formou tlumočení. Je to jeden z nejjednodušších druhů na koordinaci, jelikož může být vykonáván kdekoliv. Co se stane je, že mluvčí něco poví a po skončení určité části tlumočník přetlumočí, co bylo právě řečeno. Následně pak lze v případě potřeby skrz tlumočníka překládat otázky k mluvčímu. Jediná věc, kterou doporučujeme pro tento typ tlumočení je, že mluvčí musí vzít v potaz, že bude potřeba rozkouskovat svou řeč na části, které bude moci tlumočník přetlumočit. Proto možná bude potřeba delší příprava.

Simultánní tlumočení

Simultánní tlumočení je nejkomplikovanější podobou tlumočení, protože zahrnuje nejvíce speciálního vybavení. Zde mluvčí nemusí přerušovat svou řeč zatímco mluví, protože tlumočník překládá ve stejnou chvíli, jako mluvčí mluví. Hlavně se používá na konferencích (je to ten typ, co můžeme vidět například na jednáních EU, kde ukazují své tlumočníky) a ve velmi formálních situacích. Jelikož je toto tlumočení tak namáhavé, je vždy třeba alespoň dvou tlumočníků, kteří se co 20 minut střídají. Také je potřeba zajistit, že máte správné tlumočnické náčiní. Tlumočníci často sedí ve speciálních stáncích a co tlumočí je obvykle vysíláno posluchačům skrz mikrofony a sluchátka.

Telefonní tlumočení

Pokud potřebujete tlumočníka okamžitě, telefonní tlumočení bude pravděpodobně vaší nejlepší volbou. A také proto, že ušetříte za cestovní náklady! Vše, co potřebujete, je telefonní linka a spojíme vás s některým z našich tlumočníků téměř okamžitě.

< naše služby